A II. mérföldkőhöz kapcsolódó beszámolási időszakban (2019.05.01. – 2019.10.31.) a szakmai megújulást biztosító 30 órás akkreditált továbbképzések közül megvalósításra került az Állapotmegismerésen alapuló egyéni fejlesztési tervek készítése 36 fő számára, valamint az Értelmi fogyatékos és autista személyekkel foglalkozó szakemberek továbbképzése a szexuális és párkapcsolatok témakörben 39 fő számára.
Folyatódott a szakmai megújulást támogató műhelymunka-sorozat Baján és Kalocsán, súlyos-halmozottan fogyatékos tanulók ellátásával és az utazó gyógypedagógiai hálózat munkájával kapcsolatban. Az előző beszámolási időszak óta 3 alkalommal került sor műhelymunka szervezésére. A pályázatba bevont célcsoportok szülői számára is folytatódtak a szülőklub foglalkozások, melyből 1 rendezvényen meghívott előadó (Vajda Zsolt coach) tartott előadást.
A Kalocsai Nebuló EGYMI munkatársai közül 18 fő 2019. májusában, a Bajai EGYMI-ből 50 fő 2019. októberben a Mohácsi EGYMI-be tett látogatást, ahol az utazó gyógypedagógiai hálózat és a fejlesztő nevelés-oktatást végző intézményegység munkatársaival vettek részt tudásmegosztó munkában, valamint súlyos-halmozottan fogyatékos tanulók intézményében (Bóly) hospitáltak, megismerkedhettek a gesztusnyelvvel.
A többségi intézményekben oktatott sajátos nevelési igényű tanulók ellátása érdekében kéttanáros óravezetés módszertanának megismertetését célzó program keretében május-június hónapokban 6 többségi intézményben került sor bemutató órák tartására. A bemutató órák célja a kéttanáros óravezetés módszertanának helyi szakmai környezetben való továbbadása volt.
2019. májusban mindkét EGYMI-ben valósult meg társadalmi környezet tájékoztatását és érzékenyítését célzó program többségi intézmények tanulóinak bevonásával.
A projekt szakmai megvalósulása megfelelő ütemben halad, általa a két bevont gyógypedagógiai intézmény (Bajai EGYMI és Kalocsai Nebuló EGYMI) a társadalmi környezetében elismert, szakmailag hasznosuló programokat tud megvalósítani.