„A Diákönkormányzat (DÖK) a tanulók és/vagy tanulóközösségek és/vagy diákkörök által létrehozott, a tanulók érdekeinek képviseletére, jogaik és érdekeik érvényesítésére és igény szerint közös tevékenységük szervezésére alakított szervezet.”
Iskolánkban a diákönkormányzat a felső tagozatos tanulók egy szervezete, melynek tevékenységeiben osztályonként 2-2 diák vesz részt. Munkájukat a DÖK-segítő pedagógus kíséri figyelemmel, aki egyfajta kapocs a nevelőtestület és a diákönkormányzat között. A diákönkormányzat élén a DÖK-elnök áll, az ő feladata többek között: a diákönkormányzat tagjainak összefogása, a DÖK-faliújság rendszeres aktualizálása, a DÖK gyűlések megtartása és az iskolagyűlések megszervezése havi rendszerességgel.
A DÖK előre meghatározott célok érdekében dolgozik - ezeket a feladatokat/célokat a tanév elején egy munkatervben fogalmazzák meg, foglalják össze a tagok. A DÖK a diákok szolgálatában működik, ezért céljait, tevékenységeit, feladatait a tanulók igénye határozza meg.
Ahhoz, hogy ezeket a feladatokat megfelelően tudják végezni, fontos, hogy a DÖK tagjai jó kapcsolatot ápoljanak az iskola vezetésével, a pedagógusokkal, a diákokkal és az iskolai élet minden érintettjével.
Iskolánkban a diákönkormányzat legfontosabb feladatai:
- a diákok érdekeinek védelme, jogainak érvényesítése
- az iskolai élet szabályainak alakítása
- az iskola hagyományai szerinti diákrendezvények, illetve új rendezvények megszervezése; valamint részvétel azok lebonyolításában
- az intézményi ökoiskolai programok támogatása
- a Bázisintézményi programok támogatása
- „Együtt a bántalmazás ellen”: a Békés Iskola Program munkájának segítése (Lovagi-hét, Szeretethét, Békés Vakáció)
A DÖK által szervezett programok:
- iskolagyűlések havi rendszerességgel
- közgyűlés
- családi napok
- DÖK nap
- sportos szünetek