Hogyan netezz biztonságosan? Legyél te is az internet ásza!
A második félévben sem maradt el a biztonságos internethasználatra vonatkozó programunk. A programjainkat a korosztályok szerint állítottuk össze. Az alsó tagozatosok az osztályfőnökökkel kötetlenül beszélgettek az őket érintő problémákról, mint a tévé előtt töltött idő, vagy nem megfelelő internetes játékok használata. Majd ezután internettel kapcsolatos feladatlapokat oldottak meg.
A felsős évfolyammal egy élő társasjátékot játszottunk. Az interaktív játékot egy rövid beszélgető kör előzte meg, ahol a kollégák felmérték, hogy a tanulók mennyire jártasak ebben a témában. Az ismeretlen fogalmakat tisztázták, majd a játékszabályok ismertetése után elindult a hihetetlen kaland. A tanulóink voltak a társasjáték bábui, a dobókocka sem a megszokott méretű volt, hanem jóval nagyobb, így mindenki segítségére volt szükség a játék során. Bázisintézményi programunk keretében a Szegedi Oktatási Központ által intézményen kívüli személyek számára lehetőség nyílt az online bemutató órára becsatlakozni, ahol az 5-6. osztályosok játékát nézhették meg. Majd ezt követően műhelymunka keretében ismertettük a résztvevőkkel az iskolánkban több éve működő programunkat.
A szakiskolások számára a kalocsai Szent Kereszt Kórház addiktológusa, Bagó István tartott előadást a játékfüggőségről, internetfüggőségről.
Autista csoportunk tanulói sem maradtak ki ebből a programból. Számukra külön készítettünk robotméhecskés feladatot. Játékos módon beszélhettük meg velük az okostelefon applikációit, melyiket mire tudjuk használni, milyen veszélyek lehetnek. Az ismeretlen fogalmakat átbeszélték a kollégák velük. A robotméhecske irányítását különösen élvezték.
Nagyon örülök annak, hogy a jelenlegi nehéz járványhelyzetben a tanulóinknak nagyon hasznos információkat adhattunk át mindezt interaktívan, saját élményen keresztüli megtapasztalás útján, játékos formában.