Levél az első osztályos tanulóknak és szüleiknek - PDF formátumban is: "Kedves első osztályos..."

Kedves Első Osztályos!

Örömmel hallottam az Igazgató nénitől, hogy szeptembertől első osztályos leszel. Kis ovisból nagy iskolás leszel.

Már csak két hónap és Te is köztünk lehetsz. Én már nagyon várom, hogy találkozzunk!

Nálunk a suli fél 8-tól 16 óráig tart. Hosszú időnek tűnik, de a programok miatt szinte észrevétlenül elszalad egy-egy nap.

Reggel miután elbúcsúztál a szüleidtől, a tanító nénid fogad. Vár a tanterem, ahol az osztálytársaiddal együtt előkészülsz a tanuláshoz. Az órákon sok tudományt tanulsz, és játszani is fogsz.

Hárman leszünk veletek, Rita néni, Dzseni néni, és Szilvi néni.

Az iskola más lesz mint az óvoda, itt megmutathatjátok milyen ügyesek, kitartóak, szorgalmasak vagytok.

Szép nyarat és jó pihenést kívánok!

Találkozunk szeptemberben a tanévnyitón!

Tisztelt Szülő!

Mellékelve küldjük az eszközlistát, amit az első osztályos tanulóknak kell magukkal hozni az iskolába.

Szeretnénk kérni, ha tehetik a jó minőségű festéket és színes ceruzát vegyék, hiszen a szép szín esztétikai élményt nyújt, így szívesebben rajzol a gyermek.

Üdvözlettel: Rita néni és Dzseni néni

Tanévnyitó ünnepség időpontja: 2023. szeptember 01. 8 óra, melyet családi nap követ 12 óráig. Önöket is szeretettel várjuk!

Taneszközlista a 2023/2024-es tanévre

1. osztály

Füzetek:

2 db vonalas füzet / elsős vonalazású 14-32/
1 db négyzethálós matematika füzet A/5 ( vastagabb típusú, több lapos)
1 db hangjegy ének-zenére
2 db sima (kisméretű) füzet

Tolltartóban:

színes ceruza 12 színű,
2 db piros-kék ceruza vékony
2 darab piros-kék postairon
1 db zöld színes külön
Hb-s ceruza legalább 6 darab / 3 ceruza a tolltartóban, 3 ceruzát a csomagba/
1 db radír
1 db rövid vonalzó

Rajz/technika felszerelés cipősdobozban:

1 doboz korong
1 csomag pálcika
1 doboz logikai készlet
1 db olló
1 csomag gyurma (egyszínű)
40 db fehér műszaki rajzlap A/4-es
2 csomag írólap
1 db stift ragasztó
festék, legalább 12 színű (jó minőségű), ecset 4-es, 10-es, ecsettál, ecsettörlő puha rongy,
1 csomag zsírkréta

Tornazsák: tornacipő, fehér zokni, fehér póló, sötét tornanadrág

1 csomag szalvéta, 2 cs.100-as papír zsebkendő, 1 műanyag pohár

Váltóruha táskában: alsónemű, nadrág, póló - névvel ellátva a szekrényben tároljuk.

Kedves Szülők!

Javasoljuk, hogy mindenen legyen rajta a gyermek neve, esetleg óvodai jele. Az első tanítási napon kérünk beküldeni minden megvásárolt felszerelést, füzetet, stb.

Az első szülői értekezletet szeptember 6-án 16 órakor tartjuk.

Kutiné Nehéz Rita gyp. osztályfőnök és Jánosi Dzsenifer tanító néni

Kalocsa, 2023. 07. 04.