Több nemzetközi szervezet, köztük az UNICEF 2008-ban rendezte meg először a kézmosás világnapját, melynek célja, hogy eseményeivel felhívja a figyelmet a kézmosás fontosságára.
A magyar iskolák 2009-ben kapcsolódtak be először a programba, 250 iskola 50 ezer diákja vett aktívan részt az UNICEF által kezdeményezett eseményekben. A létszám azóta is folyamatosan nő.
Az idén a mi iskolánk második alkalommal emlékezett meg erről a jeles napról. A diákoknak korcsoportonként tartottunk előadást a kézmosás fontosságáról, a betegségek ezzel a módszerrel történő megelőzéséről.
A nagyobbak aktívan, tudásuk legjavát beleadva vettek részt a programban, az alsó tagozatos kisdiákok pedig örömmel mosták, szappanozták a kezüket, vidáman nevetgélve a szappanbuborékoknak.
Erre az alkalomra még versikét is mondogattak, hogy minél színesebbé tegyék a kézmosás fontosságát.
Cuk-ros, ra-ga-csos, ta-pa-dós, ma-sza-tos
ez a kicsi tappancs.
Hozd hát ide most, nos hát, gyere mosd,
adom is a szappant.
Hékás-békás! Fogd meg már!
Csúszós kis hal, megtréfál!
Mosd meg gyorsan, egy-két-há!
(Szabó T. Anna: Kézmosó-vers)
Az előadás hasznossága nem hanyagolható el, hiszen sok millió gyermek veszti életét évente a világon a kézmosás hiánya miatt.
Délutáni programként a tanulók a Kézmosás Világnapja alkalmára tervezett piktogramokat színezték, amelyek felkerültek a tantermek faliújságjaira, ezzel is emlékeztetve őket, hogy ne mulasszák el ezt a rutinnak számító, de életet mentő fontos tevékenységet!