A Fenntarthatósági témahét idén a szakiskolai épületben valósult meg. Április 26-án a rendhagyó tanórák lehetőségét kihasználva, négy előadót láttunk vendégül, akik előadásukkal a fenntartható életre nevelést támogatták. A programon szakiskolás tanulóink, valamint 3-8. osztályosok vettek részt.

A hét témái közt hangsúlyt nyert a hulladékkezelés és a szemét termelés csökkentése életünkben. Ehhez vendégünk, Fekete-Magó Marianna is hozzájárult, aki a csomagolásmentes és természetbarát termékekre hívta fel a figyelmet. A tanulóink a felelős fogyasztás mellett szóló előadás közben kézbe vehették a hozott tárgyakat.

Víz nélkül elképzelhetetlen az élet. - hangsúlyozta Szigeti Attila, a Kalocsavíz Kft. műszaki igazgatója. Beszámolójában sok tartalmas, hasznos információt osztott meg Kalocsa vízellátásával, a víz minőségével kapcsolatban. A gyerekek azt is részletesen megtanulhatták, mennyi vizet fogyaszt egy ember átlagosan és ők hogyan járulhatnak hozzá, hogy takarékosan bánjanak a vészesen fogyó víztartalékokkal.

Iskolánk védőnője, Uti Flóra a kisebb korosztályt foglalkoztatta, ahol az egészségmegőrzés és fogápolás fontosságát emelte ki. Ahhoz, hogy környezetünkben és a természetben rendet tudjunk teremteni, magunkkal kell kezdenünk. Ha odafigyelünk testünk és lelkünk egészségére, akkor a természetért és a jövőért is nagyobb odaadást tudunk fordítani.

A felelős pénzgazdálkodás témakörében adott elő Hartman János, aki kifejtette, milyen lehetőségek állnak fenn takarékoskodás szempontjából. A fiatalok képet kaptak a bankkártyák használatáról és az alapvető banki szolgáltatásokról is.

27-én szervezett állomásos foglalkozásunk célja szintén a fenntarthatóbb jövő biztosítása volt, ahol különféle programokon vehettek részt felsős diákjaink. A szelektív hulladékgyűjtésen túl megismerkedtek a komposztálható anyagokkal, a komposzt hasznosságával. Célbadobó verseny keretében különböző anyagokat ismertek fel, digitális feladat alatt az energiagazdálkodásról kaptak hasznos tudnivalókat. Kézműves állomáson hulladék ruhadarabokból a témahéthez kapcsolódó logókat alkottak. Foglalkozásunk végén zsíroskenyérrel és müzlivel jutalmaztuk a tanulók hozzáállását. Köszönöm mindenki munkáját!