A járványhelyzet ellenére iskolánkban már hagyománnyá vált novemberi internet-biztonsági programunk megtartásra került.
Az alsós évfolyammal egy élő társasjátékot játszottunk. A BiztiBusz foglalkozásokat adaptáltuk digitális témára. Az interaktív játékot egy rövid beszélgető kör előzte meg, ahol a kollégák felmérték, hogy a tanulók mennyire jártasak ebben a témában. Az ismeretlen fogalmakat tisztázták, majd a játékszabályok ismertetése után elindult a hihetetlen kaland. A tanulóink voltak a társasjáték bábui, a dobókocka sem a megszokott méretű volt, hanem jóval nagyobb, így mindenki segítségére szükség volt a játék során.
A felsős évfolyam, a szakiskolai és a készségfejlesztő osztályok számára is színes programmal készültünk, amelynek a célja az volt, hogy felhívjuk a tanulók figyelmét a biztonságos internet használatára. A tanóra során egy szelfizéssel kapcsolatos videó néztünk meg, majd utána a látottakat feldolgoztuk, a szelfizéssel kapcsolatos veszélyeket megbeszéltük. A szelfi függőség tíz biztos jelére is fény derült. Volt olyan osztály, ahol a tíz biztos jelből magára ismerhetett egy tanuló. Szó esett a Nemzeti Kiberbiztonsági Intézet munkájáról is, mely a tanulóink számára újdonság volt. A diákok élvezték a programot és remélhetőleg tudják is majd hasznosítani az itt látottakat és hallottakat.
Autista csoportunk tanulói sem maradtak ki ebből a programból. Külön számukra készítettünk egy robotméhecskés feladatot. Játékos módon beszélhettük meg velük az okostelefon applikációit, melyiket mire tudjuk használni, milyen veszélyek lehetnek. Az ismeretlen fogalmakat átbeszélték a kollégák velük. A robotméhecske irányítását különösen élvezték.
Nagyon örülök annak, hogy a jelenlegi nehéz járványhelyzetben a tanulóinknak nagyon hasznos információkat adhattunk át mindezt interaktívan, saját élményen keresztüli megtapasztalás útján, játékos formában.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |